wikipuan

Türkiye'deki puan siteniz.

Kategoriler

TUS 2023-1. Dönem İzmir Demokrasi Üniversitesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem İzmir Demokrasi Üniversitesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem İzmir Demokrasi Üniversitesi Taban Puanları


İzmir Demokrasi Üniversites Tus Taban Puanları

İzmir Demokrasi Üniversitesi 2016 yılında kurulmuş Tıp Fakültesi se, 2017 yılında kurulmuş ve 2018 yılında eğitim-öğretime başlamış bir üniversite tıp fakültesidir. Fakülte, kısa sürede önemli bir konuma gelmiştir çünkü bilimsel araştırmaları, ulusal ve uluslararası projeleri ve aldığı bilimsel ödülleriyle dikkat çekmektedir.

Fakültenin amacı, milli ve manevi değerlere bağlı kalarak bilim dünyasına katkıda bulunmaktır. Bu amaç doğrultusunda, insani değerlere önem veren, üst düzey tıp eğitimi almış, tıp teknolojilerine hakim, bilgiye erişim konusunda yetkin, güncel tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayabilen, iyi iletişim kurabilen, etik değerlere saygılı, ekip çalışmasına yatkın ve önderlik niteliklerine sahip hekimler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca, ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, kanıta dayalı, bölgesel ve ulusal gereksinimleri karşılayacak şekilde toplumun yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan kaliteli sağlık hizmeti sunabilen hekimler yetiştirme misyonu da bulunmaktadır.

Fakülte, Türkçe eğitim veren bir kurumdur ve entegre eğitim programı uygulamaktadır. İlk 3 yıl temel bilimler ve klinik bilimler derslerini kapsamaktadır. Ardından 4. ve 5. yıllarda klinik stajlar ve 6. yılda intörn hekimlik dönemi "İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi"nde gerçekleştirilmektedir. Bu hastane aynı zamanda "Forbes Tıp Dergisi"nin yayın organıdır ve öğrencilerin tıp ve sağlık bilimleri alanındaki güncel gelişmeleri takip etmelerini sağlayan uluslararası hakemli bir dergidir.

Kurum Alan Kontenjan Türü Kontenjan Yerlesen Boş Kontenjan Taban Puan Tavan Puan
İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Genel 5 5 0 45,87249 49,63239
İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Genel 4 4 0 58,16841 59,53082
TUS sıralama puanları TUS en düşük puanlar TUS başarı puanları TUS yerleştirme puanları TUS yerleştirme sonuçları TUS tercih puanları TUS başarı sıralaması TUS taban puanları TUS baraj puanı TUS geçen dönem taban puanları İzmir Demokrasi Üniversitesi nerede? TUS kontenjanları İzmir Demokrasi Üniversitesi hakkında bilgi İzmir Demokrasi Üniversitesi İzmir Demokrasi Üniversitesi kuruluş yılı
Yorum Formu
captcha