wikipuan

Türkiye'deki puan siteniz.

Kategoriler

TUS 2023-1. Dönem Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Taban Puanları


Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi TUS Taban Puanları

Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye'nin önemli sağlık kurumlarından biridir. Hastane, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı olarak faaliyet gösteren bir sağlık kuruluşudur ve askeri personel ile gazilerin fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 1924 yılında kurulmasına dayanmaktadır. O dönemde Gazi Orman Çiftliği olarak bilinen bir yerde hizmet vermeye başlayan hastane, zaman içinde gelişerek günümüzdeki konumuna ulaşmıştır.

Hastane, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimi de vermektedir. Tıpta uzmanlık eğitimi, lisans eğitimini tamamlamış doktorların bir uzmanlık dalında ileri düzeyde eğitim almasını sağlar. Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzmanlık eğitimi alan doktorlar, fiziksel fonksiyonları bozulan hastaların tedavi ve rehabilitasyon süreçlerinde uzmanlaşır.

Uzmanlık eğitimi genellikle 4 yıl sürebilir ve bu süre boyunca teorik dersler, klinik çalışmalar ve uygulamalı eğitimlerle doktorlar, fizik tedavi ve rehabilitasyon konusunda derinlemesine bilgi ve deneyim kazanır. Hastanede uzmanlık eğitimi alan doktorlar, hastaların değerlendirmesini yapar, tedavi planları oluşturur ve fizik tedavi yöntemlerini uygularlar. Aynı zamanda araştırma faaliyetleriyle de alanlarındaki yeniliklere katkıda bulunurlar.

Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye'de fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında önemli bir merkez olarak kabul edilmektedir.

Kurum Alan Kontenjan Türü Kontenjan Yerlesen Boş Kontenjan Taban Puan Tavan Puan
Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Genel 2 2 0 68,49832 68,72649
TUS sıralama puanları TUS en düşük puanlar TUS başarı puanları TUS yerleştirme puanları TUS yerleştirme sonuçları TUS tercih puanları TUS başarı sıralaması TUS taban puanları TUS baraj puanı TUS geçen dönem taban puanları Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi kuruluş yılı Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi nerede? TUS kontenjanları Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgi
Yorum Formu
captcha