Türkiye'deki puan siteniz.

Kategoriler

TUS 2023-1. Dönem Amasya Üniversitesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem Amasya Üniversitesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem Amasya Üniversitesi Taban Puanları


Amasya Üniversitesi TUS Taban Puanları

Amasya Üniversitesi, Türkiye'nin Amasya ilinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 2006 yılında kurulmuştur. Üniversite, çeşitli lisans, ön lisans ve lisansüstü programları sunmaktadır.

Amasya Üniversitesi, çeşitli fakülteler, enstitüler ve meslek yüksekokullarına ev sahipliği yapmaktadır. Fakülteler arasında fen-edebiyat, eğitim, tarım, ekonomi ve yönetim bilimleri, sağlık bilimleri, spor bilimleri, iletişim gibi çeşitli alanlarda eğitim verilmektedir. Ayrıca, sosyal bilimler enstitüsü ve fen bilimleri enstitüsü gibi araştırma ve lisansüstü eğitim merkezleri bulunmaktadır.

Amasya Üniversitesi'nin öğrencilere modern ve güncel eğitim olanakları sunma hedefi bulunmaktadır. Üniversite, akademik kadrosuyla nitelikli eğitim vermenin yanı sıra araştırma faaliyetlerine de önem vermektedir. Öğrenciler, çeşitli araştırma projelerine katılma ve akademik çalışmalar yapma fırsatına sahiptir.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi, Türkiye'de önemli bir tıp eğitimi merkezlerinden biridir ve Kadın Hastalıkları ve Doğum, Beyin ve Sinir Cerrahisi,Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları gibi alanlarda Tıpta Uzmanlık eğitimi de sunmaktadır

Kurum Alan Kontenjan Türü Kontenjan Yerlesen Boş Kontenjan Taban Puan Tavan Puan
Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Genel 4 1 3 47,53261 47,53261
Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Genel 1 1 0 58,96431 58,96431
Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Genel 1 1 0 63,08282 63,08282
Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Genel 2 0 2 -- --
Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Yabancı Uyruk 2 0 2 -- --
Amasya Üniversitesi hakkında bilgi Amasya Üniversitesi TUS sıralama puanları Amasya Üniversitesi TUS baraj puanı Amasya Üniversitesi TUS en düşük puanlar Amasya Üniversitesi TUS geçen dönem taban puanları Amasya Üniversitesi TUS yerleştirme puanları Amasya Üniversitesi kuruluş yılı Amasya Üniversitesi TUS yerleştirme sonuçları Amasya Üniversitesi nerede? Amasya Üniversitesi TUS kontenjanları Amasya Üniversitesi TUS tercih puanları Amasya Üniversitesi TUS başarı sıralaması Amasya Üniversitesi TUS taban puanları Amasya Üniversitesi TUS başarı puanları
Yorum Formu
captcha

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez politikamızı okumak için buraya tıklayın.