wikipuan

Türkiye'deki puan siteniz.

Kategoriler

TUS 2023-1. Dönem Aksaray Üniversitesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem Aksaray Üniversitesi Taban Puanları

TUS 2023-1. Dönem Aksaray Üniversitesi Taban Puanları


Aksaray Üniversitesi TUS Taban Puanları

Aksaray Üniversitesi, Türkiye'nin Aksaray ilinde yer alan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 2006 yılında kurulmuştur ve Aksaray ilindeki eğitim ve araştırma faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla hizmet vermektedir.

Aksaray Üniversitesi, çeşitli fakülteler, yüksekokullar ve meslek yüksekokullarından oluşan geniş bir akademik yapısı vardır. Bunlar arasında Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve daha birçok fakülte bulunmaktadır. Ayrıca üniversite bünyesinde sağlık, sosyal bilimler, turizm, spor bilimleri ve güzel sanatlar gibi çeşitli alanlarda eğitim veren yüksekokullar da bulunmaktadır.

Aksaray Üniversitesi'nin öğrencilere sunulan programlar arasında lisans, yüksek lisans ve doktora programları yer almaktadır. Üniversite, çeşitli disiplinlerde akademik araştırmalar yapmak, bilimsel çalışmalara destek vermek ve topluma hizmet etmek amacıyla çeşitli araştırma merkezleri ve enstitülerle de aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi, Türkiye'de önemli bir tıp eğitimi merkezlerinden biridir Beyin ve Sinir Cerrahisi. Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyo, Göz Hastalıkları ve Acil Tıp alanlarında (Tıpta Uzmanlık eğitimi sunmaktadır

Kurum Alan Kontenjan Türü Kontenjan Yerlesen Boş Kontenjan Taban Puan Tavan Puan
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Genel 3 1 2 45,0253 45,0253
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Genel 6 6 0 49,48264 66,62163
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Genel 1 1 0 53,4004 53,4004
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Genel 1 1 0 65,76405 65,76405
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Genel 1 1 0 66,13624 66,13624
Aksaray Üniversitesi TUS taban puanları Aksaray Üniversitesi nerede? Aksaray Üniversitesi TUS kontenjanları Aksaray Üniversitesi kuruluş yılı Aksaray Üniversitesi hakkında bilgi Aksaray Üniversitesi TUS yerleştirme sonuçları Aksaray Üniversitesi TUS tercih puanları Aksaray Üniversitesi TUS başarı sıralaması Aksaray Üniversitesi TUS sıralama puanları Aksaray Üniversitesi TUS yerleştirme puanları Aksaray Üniversitesi TUS geçen dönem taban puanları Aksaray Üniversitesi TUS başarı puanları Aksaray Üniversitesi TUS baraj puanı Aksaray Üniversitesi TUS en düşük puanlar
Yorum Formu
captcha