wikipuan

Türkiye'deki puan siteniz.

Kategoriler

Spor Hekimliği TUS Taban Puanları 2023/1. Dönem

Spor Hekimliği TUS Taban Puanları 2023/1. Dönem

Spor Hekimliği TUS Taban Puanları 2023/1. Dönem


Spor Hekimliği TUS Taban Puanları

Spor Hekimliği, sporcuların sağlık durumunu, performansını ve sporla ilgili yaralanmalarını değerlendiren, önleyici ve tedavi edici sağlık hizmetleri sunan bir tıp dalıdır. Spor Hekimliği uzmanları, sporcuların sağlık ve performansını optimize etmek için çeşitli tedavi yöntemleri, egzersiz programları ve rehabilitasyon stratejileri kullanır.

Spor Hekimliği uzmanları, sporcularda ortaya çıkabilecek tıbbi sorunları tanımlama, tedavi etme ve önleme konusunda uzmanlaşmışlardır. Bu uzmanlar, yaralanma riskini en aza indirmek, performansı artırmak, hızlı bir şekilde iyileşmeyi sağlamak ve sporcuların sağlıklı bir şekilde spor yapmasını sağlamak için bir dizi strateji ve teknik kullanırlar.

Spor Hekimliği uzmanları, sporcuların fiziksel sağlık durumunu değerlendirir, yaralanma riskini değerlendirir ve uygun tedavi planlarını oluştururlar. Ayrıca, beslenme danışmanlığı, performans artırıcı antrenman programları ve doping kontrolü gibi konularda da danışmanlık yapabilirler.

Spor Hekimliği uzmanları, genellikle spor takımlarında, sporcu sağlık merkezlerinde, spor komplekslerinde veya kendi kliniklerinde çalışırlar. Spor Hekimliği uzmanları ayrıca spor etkinliklerinde tıbbi destek sağlamak, yaralanma önleme programları geliştirmek ve sporla ilgili sağlık konularında eğitim vermek gibi görevler de üstlenebilirler.

Spor Hekimliği uzmanlığı, genel tıp eğitiminden sonra ekstra eğitim ve deneyim gerektiren bir uzmanlık alanıdır. Bir hekim, spor hekimliği alanında uzmanlaşmak istediğinde, ilgili birimlerdeki eğitim programlarına katılarak 4 yıllık bir eğitim sürecinin sonunda uzmanlık derecesi alabilir. Spor Hekimliği uzmanı olmak isteyen hekimler genellikle ortopedi, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, aile hekimliği, iç hastalıkları gibi ilgili alanlarda önceden uzmanlık yapmış olurlar.

Kurum Alan Kontenjan Türü Kontenjan Yerlesen Boş Kontenjan Taban Puan Tavan Puan
Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Spor Hekimliği Genel 1 1 0 48,20494 48,20494
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Yabancı Uyruk 1 1 0 60,33431 60,33431
Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Spor Hekimliği Genel 4 4 0 64,63915 66,54946
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Genel 2 2 0 65,53161 66,8305
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Genel 1 1 0 65,65075 65,65075
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Genel 3 3 0 67,08119 71,31805
Spor Hekimliği TUS branş taban puanları Spor Hekimliği TUS en düşük puanlar Spor Hekimliği uzmanları ne iş yapar Spor Hekimliği TUS başarı puanları Spor Hekimliği TUS sıralama puanları Spor Hekimliği TUS yerleştirme sonuçları Spor Hekimliği nedir? Spor Hekimliği TUS kontenjanları Spor Hekimliği TUS tercih puanları Spor Hekimliği TUS geçen dönem taban puanları Spor Hekimliği TUS taban puanları Spor Hekimliği TUS yerleştirme puanları Spor Hekimliği TUS baraj puanı Spor Hekimliği TUS başarı sıralaması
Yorum Formu
captcha