wikipuan

Türkiye'deki puan siteniz.

Kategoriler

AÖF Lisans (SAY) Bölümleri İçin Kaç Net Gerekir YKS-2024


Anadolu, Atatürk İstanbul ve Ankara Üniversitesi bünyesinde yer alan açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri, geniş program yelpazesi ve esnek eğitim imkanları ile öne çıkarak eğitim hayatına açık ve uzaktan devam etmek isteyenlere destek olmaktadır.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) elde edilen başarılar, açıköğretim lisans programları tercihinde önemli bir rol oynamaktadır. Aşağıda, 2023 YKS sınav sonuçlarına dayanarak oluşturulan bir tablo bulunmaktadır. Bu tabloda adayların üniversite tercih döneminde TYT+AYT (SAYISAL) puanı ile açıköğretim fakültesi lisans bölümlerini tercih edenlerin verileri yer almaktadır 

Bu veriler Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerindeki  lisans programlarına yerleşen adayların hangi dersten kaç net yaptığı, ortaöğretim başarı puanları ve yerleşen aday sayıları hakkında bilgi sunmaktadır. 

Kariyer hedeflerinizi belirlemek ve geleceğinizi şekillendirmek adına tabloyu inceleyin hangi bölüm için minimum kaç net yapmaınız gerektiğini öğrenin. Unutmayın ki tercihlerinizi yaparken hem kişisel ilgi alanlarınızı hem de sınav başarılarınızı dikkate almalısınız.

Bölüm / Program Üniversite Yerleşen Son Kişi (OBP) Başarı Puanı Yerl. TYT Türkçe (40) TYT Sosyal (20) TYT Mat (40) TYT Fen (20) AYT Mat (40) AYT Fizik (14) AYT Kimya (13) AYT Biyoloji (13)
İş Sağlığı ve Güvenliği (Açıköğretim) (SAY) İSTANBUL ÜNİV. -(Açıköğretim) 390,850 158 21,25 7,00 14,50 0,00 8,75 3,25 1,25 0,50
lisans aöf Açıköğretim fakültesi sayısal bölümleri
Yorum Formu
captcha