wikipuan

Türkiye'deki puan siteniz.

Kategoriler

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Ön Lisans Mezunları DGS İle Hangi Bölümlere Geçiş Yapabilirler?


Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Ön Lisans Mezunlarının DGS ile Geçiş Yapabileceği Bölümler

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi ön lisans bölümü, ayakkabı tasarımı ve üretimi konusunda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, ayakkabı imalatı yapan işletmelerde, ayakkabı tasarım firmalarında, ayakkabı mağazalarında ve ayakkabı pazarlama firmalarında çalışabilirler.

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi ön lisans mezunları, DGS ile aşağıdaki bölümlere geçiş yapabilirler:

  • Ayakkabı Tasarım ve Üretimi (Lisans)
  • Deri Mühendisliği
  • Moda Tasarımı
  • Tekstil Mühendisliği
  • Tekstil ve Moda Tasarımı

Bu geçişler, öğrencilerin DGS'de başarılı olmalarına bağlıdır. DGS'de başarılı olan Ayakkabı Tasarım ve Üretimi ön lisans mezunları, geçiş yapabilecekleri bölümlerde lisans eğitimi almaya hak kazanırlar.

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Ön Lisans Mezunlarının DGS ile Geçiş Yapabileceği Bölümlerin Özellikleri

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi ön lisans mezunlarının DGS ile geçiş yapabileceği bölümlerin özellikleri şu şekildedir:

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi (Lisans): Bu bölüm, ayakkabı tasarımı ve üretimi konusunda ileri düzeyde eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, ayakkabı tasarımı, ayakkabı üretimi, ayakkabı malzemeleri, ayakkabı teknolojisi ve ayakkabı pazarlaması gibi konularda uzmanlaşırlar.

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi DGS Taban Puanları İçin Tıklayınız

Deri Mühendisliği: Bu bölüm, deri ve deri ürünleri konusunda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, deri malzemelerinin üretimi, işlenmesi, tasarımı ve pazarlaması gibi konularda bilgi ve beceri kazanırlar. 

Deri Mühendisliği DGS Taban Puanları İçin Tıklayınız

Moda Tasarımı: Bu bölüm, moda tasarımı konusunda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, moda tasarımı, moda tarihi, moda çizimi, moda stilistliği ve moda pazarlaması gibi konularda bilgi ve beceri kazanırlar.

Moda Tasarımı DGS Taban Puanları İçin Tıklayınız

Tekstil Mühendisliği: Bu bölüm, tekstil ve konfeksiyon konusunda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, tekstil malzemeleri, tekstil makineleri, tekstil üretim süreçleri ve tekstil pazarlaması gibi konularda bilgi ve beceri kazanırlar.

Tekstil Mühendisliği DGS Taban Puanları İçin Tıklayınız

Tekstil ve Moda Tasarımı: Bu bölüm, tekstil ve moda tasarımı konusunda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, tekstil ve moda tasarımı, moda tarihi, moda çizimi, moda stilistliği ve moda pazarlaması gibi konularda bilgi ve beceri kazanırlar.

Tekstil ve Moda Tasarımı DGS Taban Puanları İçin Tıklayınız

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi ön lisans mezunlarının, DGS ile geçiş yapabilecekleri bölümleri dikkatlice incelemeleri ve kendi ilgi ve hedeflerine uygun bir bölüm seçmeleri önemlidir.

Eğitim Lisans ön lisans mezunları Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Tekstil Mühendisliği Kariyer DGS ile geçiş bölümleri Moda Tasrım Deri mühendisliği
Yorum Formu
captcha